Štvrtok 19. septembra, 2024
Spravodajský analytik Brian O'Shea, 2023 (Poskytol Brian O'Shea)

Hĺbková analýza: Spravodajský analytik varuje pred nadnárodnou politikou WHO a jej prepojením na čínsky režim

Spravodajský analytik bije na poplach v súvislosti s vojenskou stratégiou Čínskej komunistickej strany (ČKS), ktorej cieľom je ovplyvňovať politiku Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) prostredníctvom ideológie One Health (Jedno zdravie).

„Sme vo vojne s ČKS. Mnohí ľudia to nechápu alebo nevidia, pretože, ako hovoria Číňania: Boh vojny má mnoho tvárí. Bojisko je všade okolo nás,“ povedal Brian O’Shea denníku Epoch Times.

O’Shea začal svoju kariéru vo vojenskej rozviedke, kde bol vyučený v kybernetickom boji a rôznych metódach spravodajských analýz, než sa dostal k taktickému vojenskému spravodajstvu v prvej a neskôr piatej skupine špeciálnych síl.

„Naučil som sa rozpoznávať vzorce a spájať si súvislosti. Na makro aj mikroúrovni som sa pozeral na to, čo sa deje v teréne a pýtal som sa: „Ako to súvisí na národnej úrovni? Ako to súvisí na medzinárodnej úrovni?“ Opisuje O’Shea svoje pracovné skúsenosti. Po jedenástich rokoch v spravodajskej komunite pokračoval v práci pre spravodajskú službu a nakoniec zakotvil v súkromnom sektore, v oblasti konkurenčného spravodajstva.

Potom sa rozhodol, že chce ponúknuť svoje zručnosti tým, „ktorí si možno myslia, že tieto služby nie sú dostupné“ a poskytovať vyšetrovacie služby a vzdelávanie ľuďom, ktorí sú sledovaní, prenasledovaní alebo sa im dokonca vyhrážali smrťou. A tak sa zoznámil so svojou manželkou: spisovateľkou a novinárkou Naomi Wolfovou.

Okrem toho, že je dnes prevádzkovým riaditeľom spoločnosti Centurion Intelligence Partners, prispieva ako investigatívny novinár do platformy Daily Clout.

Nebezpečný rozsah One Health

Brian O’Shea sa domnieva, že prostredníctvom ideológie One Health (Jedno zdravie) môže WHO uplatniť úroveň kontroly nad svojimi členskými krajinami podobnú nadvláde ČKS nad jej obyvateľmi, a to vďaka modelovaniu a prijímaniu politiky ekologickej civilizácie. Táto politika, podobne ako politika Jedného zdravia, nakoniec prenikne do všetkých oblastí života – podotýka analytik.

WHO definuje One Health ako „integrovaný, zjednocujúci prístup, ktorého cieľom je udržateľná rovnováha a optimalizácia zdravia ľudí, zvierat a ekosystémov“. V máji tohto roku predstavila WHO návrh pandemickej zmluvy na 76. Svetovom zdravotníckom zhromaždení vo švajčiarskej Ženeve. Vedúci predstavitelia jednotlivých krajín diskutovali o bodoch zmluvy a 307 navrhovaných zmenách Medzinárodných zdravotných predpisov (IHR) z  roku 2005.

Zmluva popisuje One Health ako vzájomné prepojenie „zdravia ľudí, domácich a voľne žijúcich zvierat, rastlín a širšieho životného prostredia (vrátane ekosystémov)“. Podľa O’Shea sa to zdá rozumné, pretože ľudia môžu byť vážne postihnutí chorobami lokálnych voľne žijúcich živočíchov, avšak pôvodné zámery misie sa nebezpečne zmenili.

Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus (uprostred) počas tlačovej konferencie v sídle WHO v Ženeve 20. decembra 2021 (Fabrice Coffrini/AFP via Getty Images)

Program One Health (predtým nazývaný One Medicine) vychádzal z holistickej lekárskej teórie pochádzajúcej z 30. rokov 20. storočia. Bol revidovaný a teraz zahŕňa politiky, ako napr.  regulácia toho, ako vlády míňajú peniaze alebo toho, ako poľnohospodári hospodária v poľnohospodárstve.

Podľa O’Shea je v koncepte zahrnutý systém dohľadu, ktorý má zaručiť, že všetci dodržiavajú zásady v rámci One Health. Slovo „dohľad“ sa v zmluve WHO (pdf) objavuje jedenásťkrát, napríklad v článku 4 na strane 7, kde sa uvádza: „Zmluvné strany prijmú preventívne opatrenia, ako aj opatrenia dohľadu, ktoré sú v súlade s medzinárodnými zdravotnými predpismi a podporia ich účinnú implementáciu.“

Sú v nej tiež uvedené podrobné usmernenia na boj proti tzv. infodémii, definovanej ako „nepravdivé alebo zavádzajúce informácie v digitálnom a fyzickom prostredí v čase prepuknutia choroby“. „Spôsobujú zmätok a rizikové správanie, ktoré môže poškodiť zdravie. Vedú tiež k nedôvere voči zdravotníckym orgánom a podkopávajú reakciu verejného zdravotníctva,“ uvádza sa v dokumente.

Prenos zo zvierat ako zámienka

„Ľudí až zamrazí, keď [WHO] začne obviňovať človeka zo spôsobenia epidémie a trvá na tom, že musíme zmeniť svoje konanie,“ domnieva sa O’Shea.

Medzi ciele iniciatívy Jedno zdravie patrí zabrániť zoonotickému prenosu patogénov zo zvierat na ľudí, ktorý je podľa WHO prevládajúcou príčinou infekčných ochorení a tiež hlavnou príčinou pandémie covid-19.

Podľa O’Shea je teória prenosu chorôb neodmysliteľnou súčasťou rastúcej autority Jedného zdravia v Spojených štátoch, pretože ak by vírus ako SARS-CoV-2 (vírus, ktorý spôsobuje covid-19) vznikol v laboratóriu, potom by nebolo potrebné, aby politika One Health a množstvo jej nariadení udržiavali ľudí nahnaných do vymedzených regiónov.

Ideologickým riešením šírenia nákazy je podľa WHO zmena ľudského správania na základe predpisov One Health. „Bez rešpektovania suverenity národov má za cieľ kontrolovať vnútorné záležitosti chovu, poľnohospodárstva, miesta a spôsobu života ľudí a miesta, kde podnikáme,“ povedal O’Shea a dodal: „To mi pripadá ako vynikajúca sféra vplyvu.“

Spiaci agenti

Štruktúra One Health bola zavedená takmer do všetkých miest, okresov a štátov, ako aj do akademických inštitúcií. O’Shea na svojom Substacku zostavil zoznam takýchto inštitúcií, kde figuruje Výbor One Health v rámci Ministerstva zdravotníctva štátu Tennessee alebo ako Spolupracujúce pracovisko One Health v štáte Severná Karolína.

„Ak nastane pandémia, tieto inštitúcie sa aktivizujú ako spiaci agenti a začnú dodržiavať program One Health,“ vysvetľuje bývalý spravodajský dôstojník. Ďalším nebezpečenstvom je podľa neho to, že One Health kontroluje laboratóriá 4. stupňa biologickej bezpečnosti.

„Povedzme, že bude vyhlásená ďalšia pandémia. Ako môžeme vedieť, či je skutočná alebo nie, ak sú to oni, kto kontroluje laboratóriá?“ namieta expert na spravodajské služby. Zároveň dodáva, že do roku 2024 bude globálne informačné centrum počas vyhlásenej pandémie sústredené na Fudanskej univerzite v Šanghaji, ktorá je pod kontrolou čínskeho režimu. „Potom by všetky údaje kontrolovala ČKS,“ upozorňuje O’Shea.

Zákerné a dômyselné

Bývalý prezident Donald Trump ukončil v júli 2020 členstvo Spojených štátov vo WHO, no prezident Joe Biden sa v roku 2021 v rámci jedného zo svojich prvých krokov do tejto organizácie vrátil. USA si v roku 2022 udržali pozíciu najväčšieho prispievateľa do WHO vo výške 109 miliónov USD, pričom Čína bola na druhom mieste s 57 miliónmi USD.

Frank Gaffney jezakladateľom a predsedom Centra pre bezpečnostnú politiku a autorom knihy Obžaloba: stíhanie ČKS a jej komplicov za zločiny proti Amerike, Číne a svetu (The Indictment: Prosecuting the Chinese Communist Party & Friends for Crimes Against America, China, and the World). Pre denník Epoch Times uviedol, že Bidenova administratíva prijala myšlienku, že WHO by mala byť zodpovedná za zdravotnú politiku počas vyhláseného stavu ohrozenia verejného zdravia.

Podľa Gaffneyho je toto odovzdanie právomocí WHO protiústavné a napĺňa ciele čínskeho režimu presadzovať globálne vládnutie prostredníctvom svojich väzieb na WHO. „Svetová zdravotnícka organizácia je, tak ako takmer každá multilaterálna inštitúcia, výtvorom ČKS,“ poznamenáva Gaffney.

Prostredníctvom svojho vplyvu na vedenie a svojej byrokratickej prítomnosti má Peking podľa Gaffneyho možnosť ohýbať tieto inštitúcie podľa svojej vôle a zároveň ich využívať k narušovaniu suverenity Spojených štátov. „Je to zákerné, dômyselné a je to, žiaľ, čoraz účinnejší prostriedok na obchádzanie národných vlád v prospech nového svetového poriadku, nad ktorým by mala dominantnú moc ČKS,“ domnieva sa Gaffney.

Gaffney je členom nového hnutia s názvom Koalícia za suverenitu, organizácie vyzývajúcej Spojené štáty k vystúpeniu z WHO, „aby sme neboli nútení podriaďovať sa jej diktátu“.

Američania zažili predzvesť toho, ako bude táto diktatúra vyzerať, už počas pandémie v roku 2020, pričom Tedros a jeho poprední sponzori ako Bill Gates zaručili, že budú nasledovať ďalšie pandémie, hovorí Gaffney.

„Hovorím tomu pandémia 1.0. Hoci WHO má len poradné právomoci, ktoré, úprimne povedané, nemajú veľký význam, lekárska komunita v tejto krajine v podstate pristúpila na jej rétoriku. Ak sa vám nepáčilo, ako fungoval čínsky model, potom sa vám nebude páčiť, čo sa stane, keď bude mať väčšie právomoci WHO a bude vám hovoriť, čo máte robiť,“ varuje Gaffney.

Neobmedzená vojna

Vzhľadom na strategický cieľ Číny, ktorým je úplná nadvláda nad svetom do roku 2049, je podľa O’Shea jediným riešením odstránenie ČKS, a to nielen kvôli svetu, ale aj kvôli samotným čínskym občanom.

„Tí sú prvými obeťami tejto totality pod vládou ČKS. Myslím si, že ju treba úplne odstrániť. Nie je to legitímne vládnuca vláda, ale medzinárodný zločinecký syndikát. Oslobodenie čínskeho ľudu od ich vlády bude mať veľký dopad na bezpečnosť a slobodu na celom svete,“ domnieva sa spravodajský analytik.

Samotná zmluva WHO je podľa O’Shea len zbraňou v arzenáli čínskeho režimu a pandemická zmluva je prostriedkom na rozvrátenie suverenity prostredníctvom ideológie One Health. „Aký skvelý spôsob, ako si podriadiť obyvateľov nejakého národa tým, že v ich vláde je už pripravený súbor pravidiel. Automaticky sa aktivuje, keď vami ovládaná osoba vo Svetovej zdravotníckej organizácii vyhlási pandémiu, ktorú nikto nemôže dokázať ani vyvrátiť.“

Ďalším riešením je podľa O’Shea odstránenie monopolu Ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb (HHS). O’Shea ho označil za vstupnú bránu One Health do Spojených štátov. „Vyzerá to tak, že Ministerstvo zdravotníctva a sociálnych vecí má v tejto krajine väčšiu moc ako Kongres a prezident. Riadi NIH, CDC a FDA a teraz môže zasiahnuť aj do našich škôl, pretože školské sestry sú na federálnej úrovni podriadené HHS.“

Názory vyjadrené v tomto článku sú názormi autora a nemusia nutne odrážať stanovisko The Epoch Times.

Z anglického originálu preložili Ondřej Horecký a LS. Článok bol redakčne skrátený.

Prečítajte si aj