Informátor označuje vysokého čínskeho predstaviteľa za hlavného organizátora útokov na umelecký súbor Shen Yun
Ministerstvo štátnej bezpečnosti čínskeho režimu realizuje plán zameraný proti duchovnej praxi Falun Gong a Shen Yunu, uvádza informátor.
Šéf čínskeho Ministerstva štátnej bezpečnosti Chen Yixin osobne riadi očierňujúcu kampaň v Spojených štátoch zameranú proti súboru Shen Yun Performing Arts, odhalil nedávno informátor z bezpečnostného aparátu Čínskej komunistickej strany (ČKS).
Shen Yun, popredný súbor klasického čínskeho tanca a hudby, je pre ČKS hlavným terčom kvôli zobrazovaniu čínskej kultúry, ktorá nie je ovplyvnená komunistickou ideológiou. Spoločnosť so sídlom v New Yorku založili stúpenci Falun Gongu, duchovnej praxe, ktorú ČKS prenasleduje už štvrť storočia.
Chen je známy ako verný stúpenec Si Ťin-pchinga, vodcu ČKS. Od roku 2022 stojí na čele Ministerstva štátnej bezpečnosti (MSS) režimu a jeho osobnou misiou je zlikvidovať Falun Gong v zahraničí, pričom Shen Yun sa stal hlavným cieľom. Vyplýva to z informácií informátora, ktoré 24. novembra zverejnilo Informačné centrum Falun Dafa (FDIC), nezisková organizácia monitorujúca prenasledovanie Falun Gongu.
„Jeho plánom bolo podkopať prítomnosť Falun Gongu v zahraničí, rozložením organizácie a kompletným vyriešením problému Falun Gongu do konca roka,“ vysvetľuje informátor.
Po neúspechu viacerých jeho domácich iniciatív sa Chen podľa informátora obrátil na kampaň Falun Gongu ako na zdroj politického kapitálu. „Zakaždým, keď Si cestuje do zahraničia, čelí protestom praktizujúcich Falun Gongu, čo ho veľmi znepokojuje,“ hovorí.
Ak Chen uspeje vo svojej misii eliminovať Falun Gong v zahraničí, „mohol by svoje úspechy prezentovať Si Ťin-pchingovi a žiadať uznanie a odmeny,“ hovorí informátor.
Séria odhalení
Toto je už štvrtý informátor z ČKS, ktorý tento rok potvrdil a doplnil nové detaily o najnovšej kampani čínskeho režimu proti Falun Gongu. Cieľom kampane je obrátiť „americkú vládu a verejnú mienku proti prenasledovanej komunite“ pomocou očierňovania, vrátane využitia influencerov na sociálnych sieťach a významných amerických médií, oznamuje FDIC vo svojej správe.
Za zmienku stojí, že tento rok zverejnil denník The New York Times sériu útočných článkov proti Shen Yunu. Jeden čínsko-americký YouTuber si pripísal zásluhy za odštartovanie pokrytia tým, že poskytol kľúčové zdroje. Tento YouTuber bol podľa informátorov použitý ako prostredník na šírenie hanlivých informácií o Falun Gongu. Aj keď YouTuber nie je agentom ČKS, je „celkom využívaný štátnou bezpečnosťou“, spomenul posledný informátor.
„Šíri všetko, čo mu predložia, možno ani netuší, že to pochádza od ČKS. Agenti [mu] neodhalia svoju identitu, ale on je už pešiakom čínskeho komunistického režimu.“
„Informátor, ktorý tieto informácie poskytol, podstúpil veľké riziko, aby sa o ne podelil s vonkajším svetom s cieľom varovať praktizujúcich Falun Gongu a ostatných,“ uviedol v správe Levi Browde, výkonný riaditeľ FDIC.
„Tieto najnovšie podrobnosti ukazujú, ako obratne dokáže režim manipulovať s ľuďmi mimo Číny, aby konali v jeho mene. Vplyvné osoby v sociálnych médiách a dokonca aj profesionálni novinári môžu neúmyselne prispieť k agende ČKS tým, že zdieľajú informácie, ktoré pochádzajú od agentov MSS, bez toho, aby si boli vedomí ich zdroja,“ povedal.
„Dúfame, že tieto odhalenia pomôžu medzinárodnému spoločenstvu byť ostražitejšie a skeptickejšie voči dezinformáciám ČKS o prenasledovanej komunite, akou je Falun Gong.“
Sofistikovaná kampaň
Chenov tlak proti Falun Gongu „je systematickým a dômyselným plánom“, podotkol informátor. „Verím, že to môžete tiež jasne vidieť. Na každom kroku za manipuláciou tohto sprisahaneckého plánu stojí verejná a štátna bezpečnosť.“
Naznačuje, že niektoré prvky kampane riadi Ministerstvo verejnej bezpečnosti (MPS) čínskeho režimu „Tajní agenti vo vnútri organizácií, ako je Falun Gong a prodemokratické hnutie, sú v podstate riadení štvrtým oddelením (MPS). Keď sa títo ľudia zmobilizujú, nebezpečenstvo je veľmi vysoké,“ konštatoval.
„Títo agenti budú nielen (vykonávať) sabotáže sami, ale budú tiež motivovať veľa ľudí okolo seba a potom im tiež prezradia veľa informácií, takže títo ľudia môžu vystúpiť a zaútočiť na Falun Gong.“
Veterán prenasledovania a infiltrácie v USA
Chen Yixin sa dlhodobo aktívne podieľa na prenasledovaní Falun Gongu v Číne, najmä počas svojho pôsobenia vo funkcii jedného z najvyšších predstaviteľov Politickej a právnej komisie ústredného výboru (PLAC) v rokoch 2018 až 2023.
Na schôdzach, v prejavoch a článkoch opakovane vyzýval na „potlačenie“ Falun Gongu. „Bojujte vyhladzovaciu vojnu… vytvárajte tvrdé a ťažké prostredie a rozhodne zlikvidujte pôdu, v ktorej sa im darí,“ uviedol Chen v článku z roku 2021.
Počas jeho pôsobenia bolo podľa zdokumentovaných prípadov zhromaždených webom Minghui.org zatknutých a obťažovaných políciou desaťtisíce praktizujúcich Falun Gongu a stovky z nich boli zabití, často vo väzbe. Odborníci na ľudské práva odhadujú, že skutočné počty sú mnohonásobne vyššie.
Pod Chenovým vedením MSS rozšírilo svoju pôsobnosť ďaleko za hranice spravodajských služieb a kontrarozviedky a „verejne vyjadruje svoje názory na bezpečnostné hrozby súvisiace s hospodárstvom krajiny, zahraničnou politikou a dokonca aj kultúrou“, ako 8. novembra uviedol denník The Wall Street Journal.
Jeho ministerstvo pravdepodobne stálo za kybernetickým útokom Soľný tajfún, ktorý prenikol do amerických telekomunikačných sietí a narušil mobilnú komunikáciu možno tisícov Američanov vrátane kampaní zvoleného prezidenta Donalda Trumpa a viceprezidentky Kamaly Harrisovej, uviedol denník.
V roku 2020 Chen viedol drakonické lockdowny v meste Wuhan, epicentre pandémie Covid-19.
Pôvodný článok
ZDIEĽAŤ ČLÁNOK