Odkiaľ tá pandemická hrozba vlastne pochádza? (Komentár)
Už roky počúvame o rastúcej hrozbe ďalšej pandémie. Je to rozšírené tvrdenie, o ktorom každý vie.
Tohtoročnou témou celej konferencie Svetového ekonomického fóra (WEF) bola „Choroba X“, na ktorú každý tak či onak čaká. Myšlienka je, že by sme všetci mali žiť v strachu a byť pohltení neúprosnou paranojou z infekcií, pretože ďalšia vlna chorôb sa už na nás pravdepodobne valí.
Bill Gates hlása túto myšlienku mnoho rokov. Stojí na nej priemysel po celom svete v hodnote viac než miliardy dolárov a mobilizuje všetky významné medzinárodné inštitúcie.
Dalšia pandémia sa blíži, hovoria nám, a vlády a veľké farmaceutické spoločnosti nás zachránia.
Na začiatku covidových lockdownov som sledoval niekoľko TED prednášok B. Gatesa, kde hovoril, že pandémií bude pribúdať. Oznamuje to, ako by to bolo slovo sväté a nespochybniteľný fakt. Nikde nepodáva žiadne vysvetlenie pre tento zjavný fakt. Iba neustále opakuje, že naše cestovanie, náš obchod, naša hyperindustrializácia a náš globálny chaos určite vyprovokujú niečo strašné od rozhnevanej matky prírody.
Dr. Fauci vypovedal pod prísahou: zavedenie rúšok a lockdownov nevedel vedecky zdôvodniť
Mimochodom, pri sledovaní týchto videí mi bolo jasné, že Gates nevie absolútne nič o vírusoch a o ich fungovaní, nehovoriac o epidemiológii. Je zrejmé, že nikdy nečítal ani najzákladnejšie príručky, nie to lékarske učivo pre prvý ročník vysokých škôl. Úprimne povedané, všetko, o čom sa domnieva, že vie, pochádza z jeho skúseností s počítačovými vírusmi. Pre neho funguje vakcína ako Norton Antivirus.
Bez preháňania.
Čo tým naznačuje, keď vyhlasuje, že pandémie budú pribúdať a môžu byť stále nebezpečnejšie? Istý tím výskumníkov sa odvážil položiť nemysliteľnú otázku: „A odkiaľ to vieme?“ Pracujú na Univerzite v Leeds vo Veľkej Británii a pomáha im Brownstonský inštitút. Hovoria si REPPARE a zdôrazňujú tvrdé dáta, aby overovali tvrdenia zo sektoru plánovania pandémií.
To, čo zistili, bolo fascinujúce. Detailný štatistický výskum ohľadom pandemických hrozieb za 100 rokov ukazuje, že riziko pandémie výrazne klesá a nerastie. To platí už po veľmi dlhý čas. Údaje tvrdiace opak môžeme pripísať lepšej schopnosti vypátrať patogény, ale celkový počet úmrtí počas pandémií naznačuje, že sú každým rokom stále menej agresívne.
Jedinou výnimkou je ebola, ale aj to „je lokalizovaná choroba, ktorá sa normálne dostane rýchlo pod kontrolu“.
A čo Covid-19? Podľa bežných tvrdení sa potvrdili Gatesove obavy. Ale pozor:
Covid-19 mal samozrejme dosah – po prvýkrát od roku 1969 niečo spôsobilo vyššiu úmrtnosť než sezónna chrípka. Úmrtnosť vystúpila najmä u starších ľudí s chorobami. Medián ich veku presiahol 75 rokov v krajinách s vysokými príjmami, kde bola úmrtnosť najvyššia. Ďalej u osôb s významnými komorbiditami, čo je v kontraste s úmrtiami spôsobenými maláriou (tá postihuje predovšetkým deti) a s úmrtiami mladých ľudí a dospelých stredného veku spôsobených tuberkulózou. Nadmerná úmrtnosť sa pri porovnaní s východzou situáciou zvýšila, ale je obtiažne odhadnúť skutočný nárast úmrtnosti. Treba rozlišovať úmrtnosť spôsobenú ochorením Covid-19 a úmrtnosť vyplývajúcu z „proticovidových“ opatrení, ktoré obmedzili vyšetrovanie a manažovanie chorôb v bohatých krajinách a zapríčinili viac chorôb súvisiacich s chudobou v chudobných krajinách.
To je presne ono. V skutočnosti ani dnes nepoznáme celkovú úmrtnosť spôsobenú vírusom Covid v porovnaní s úmrtnosťou súvisiacou s preventívnymi a kontrolnými opatreniami. Autori na to neupozorňujú, ale dnes sa viac než kedykoľvek predtým ľudia dožívajú vyše 75 rokov, čo bolo v minulosti nemysliteľné. Riziková populácia je preto väčšia než kedykoľvek predtým. To znamená, že keď k tomu pridáte otázne výsledky z PCR testov a finančný stimul k nesprávnej klasifikácii úmrtí, výsledok je veľmi nejasný.
Štúdia: lockdowny zabránili len malému počtu úmrtí v porovnaní s úmrtiami počas bežnej chrípkovej sezóny
Je nepochybné, že nedávna skúsenosť je porovnateľná s rokom ťažkej chrípky, ale úmrtnosť postihuje predovšetkým ľudí na hranici priemernej dĺžky života, čo je tragické, ale nemá to dosah na celú populáciu. Lockdowny bez zjavného dôvodu sa však týkajú každého. Zdá sa, že zodpovedné elity očakávali oveľa horšiu pandémiu, ktorá by zasiahla celú populáciu, ale tá nenastala. Toto však zatiaľ nepriznali.
V skutočnosti sa ukazuje, že už niekoľko desaťročí pandémie slabnú na intenzite a rozšírenosti, ako tvrdia autori spomínaného výskumu. To je pre sektor plánovania pandémie trochu nepohodlná realita.
Prečo sa pandémie stávajú menším a menším problémom? Dôvody sú: 1) silnejší imunitný systém vďaka veľkému rozšíreniu vírusov, 2) lepšie zdravotné služby a 3) lepšia hygiena. Tieto faktory sa všeobecne spájajú s rastúcou materiálnou prosperitou na celom svete, ktorá celkovo zlepšuje životné podmienky. Sektor plánovania pandémie v tom teda vôbec nehral rozhodujúcu úlohu. Za týmto vývojom stoja skôr vyššie zmienené 3 faktory.
Tento jediný článok podkopáva celé globálne úsilie pripravovať sa na niečo hrozné, čo príde v budúcnosti. Pritom sa do značnej miery zanedbáva skutočný problém chronických ochorení, akými sú ochorenia srdca súvisiace s obezitou a drogovou závislosťou. Globálna populácia všeobecne nie je v dobrom zdravotnom stave, ale to nie je spôsobené náhodným výskytom vírusov, ktoré tak veľmi niektorých pri moci obťažujú, ale skôr našimi vlastnými rozhodnutiami a správaním.
Myslieť inak je skutočným základom úspechu. Len málo farmaceutických spoločností môže reálne niečo spraviť, aby zlepšili situáciu. Vieme, že ich posledný pokus zoči-voči Covidu totálne zlyhal. Ich injekcie nedokázali poskytnúť sterilizačnú imunitu voči rýchlo mutujúcemu vírusu “zvieracieho pôvodu”. Vždy sa predpokladalo, že infikuje väčšinu planéty, no pre prevažnú väčšinu nakazených to nevyústilo do významných zdravotných problémov.
Ak ste dočítali až sem, určite ste si už položili nasledujúcu otázku. Pripusťme, že to platí pre vírusy prírodného pôvodu, ale čo vírusy vytvorené v laboratóriu na základe výskumu “gain of function” [1] a unikli z laboratórií? Pokiaľ budú tí šialení vedci pokračovať vo vykonávaní týchto desivých biologických vojnových experimentov v spolupráci s totalitnými vládami, ako je Čína, ako si môžeme byť istí, že nie sme všetci vo vážnom nebezpečenstve?
Tu je ten problém. Ani vírusy vytvorené v laboratóriu nemôžu fungovať mimo základných zákonitostí a dynamiky vírusových infekcií. Ide o kompromis medzi agresivitou a rozšírením. Pokiaľ vírus zabije hostiteľa, prestane sa šíriť, čo je dôvod, prečo aj veľmi nebezpečné infekcie ako ebola bývajú samoobmedzujúce. Platí to aj naopak: vírus s vysokou prenosovou rýchlosťou nie je spravidla príliš smrteľný.
Títo odborníci obhajovali lockdowny. Teraz hovoria, že sa mýlili (špeciálny report)
Existuje jedna výnimka z tohto pravidla a týka sa toho, čo sa nazýva latencia – doba, počas ktorej môže vírus žiť vo vašom tele a byť prenášaný, pokiaľ zaznamenáte prvé príznaky. Práve tento faktor určuje úmrtnosť mnohých vírusov. Doba latencie pre Covid-19, navzdory divokým tvrdeniam, ktoré boli vyrieknuté na začiatku, je približne rovnaká ako u priemernej chrípky. Tento aspekt sa teda ukázal ako nedôležitý.
Je možné vyrobiť v laboratóriu nebezpečný vírus s veľmi dlhou dobou latencie, ako to vidíme vo filmoch? Zatiaľ sme žiadne ešte nevideli. Vylúčiť to samozrejme nemôžeme. To nás ale privádza späť k základnej veci: pokiaľ existuje rastúce riziko pandémie, v prírode sa nevyskytuje. Bude pochádzať z laboratória.
To je dôvod, prečo by mal byť výskum “gain of function” celosvetovo zakázaný. Vlády ho prinajmenšom musia prestať financovať!
Obavy z „Choroby X“ sa netýkajú prírody, ale ďalšieho šialenstva, ktoré vedci v službách vlád vymyslia. Okrem toho sa všeobecné riziko pandémie počas mnohých desaťročí výrazne znížilo.
Stručne povedané, odpoveď na otázku „odkiaľ táto pandemická hrozba pochádza“ znie: robia, čo môžu, aby ju vytvorili.
Názory vyjadrené v tomto článku sú názory autora a nemusia nutne odrážať názory The Epoch Times.
[1] gain of function research (GoFR) – Výskum získavania funkciíe je vedný odbor lekárskeho výskumu, ktorý sa zaoberá takým prenosom a rastom mikroorganizmov v živých a umelých prostrediach (in vivo a in vitro), ktoré vyvíjajú selektívny reprodukčný tlak na to, aby u týchto mikroorganizmov vznikali mutácie, ktoré by zvýšili ich virulenciu, prenosnosť, antigénnosť a imunogénnosť. (zdroj: Wikipedia)
Pôvodný článok
Šéf WHO varoval na stretnutí Svetového ekonomického fóra pred chorobou XZDIEĽAŤ ČLÁNOK