Piatok 22. novembra, 2024
Prezident Joe Biden počas predvolebného podujatia na Montgomery County Community College v Blue Bell, Paríž. 5. januára 2024. (Foto: Drew Angerer/Getty Images)

Obetovanie demokracie s jediným cieľom: zničiť Trumpa (Komentár)

V súvislosti s možným návratom bývalého prezidenta Donalda Trumpa sa súčasný program Demokratickej strany dá opísať jednoducho: „Museli sme zničiť demokraciu, aby sme ju zachránili.“

Vzhľadom na obavy, že väčšina voličov by mohla hlasovať za zvolenie prezidenta Trumpa, sú opodstatnené všetky prostriedky, ktoré sú potrebné na to, aby sa ľuďom zabránilo zvoliť si vlastného prezidenta.

Niekedy sa tento strach Demokratov prenáša na štátnych a miestnych úradníkov a prokurátorov, a vedie k snahám o vymazanie prezidenta Trumpa z hlasovacích lístkov v primárnych a pravdepodobne aj vo všeobecných voľbách.

Jedna nevolená úradníčka v štáte Maine, štátna tajomníčka Shenna Bellowsová, je demokratka, úradníčka, ktorú ľud nikdy nezvolil a neprávnička, ktorá vydáva právne rozhodnutia. Napriek tomu odsúdila prezidenta Trumpa ako vinníka „vzbury“.

A vymazala jeho meno z volebných lístkov.

Prezident Trump však nikdy nebol obvinený, a už vôbec nie odsúdený za „vzburu“.

Zákon, ktorý Bellowsová cituje, je ustanovenie 14. dodatku z obdobia po občianskej vojne. Bol prijatý pred viac ako jeden a pol storočím. Zámerom tohto ustanovenia nikdy nebolo to, aby ho jedna zo strán použila vo volebnom roku na vylúčenie konkurenčného prezidentského kandidáta.

V nedávnom prípade v Colorade Najvyšší súd zložený výhradne z demokratov v pomere hlasov 4:3 odstránil meno prezidenta Trumpa z hlasovacích lístkov.

Celkovo vzaté iba piati úradníci v dvoch štátoch odobralo právo voliť prezidenta podľa vlastného výberu približne 7 miliónom Američanov.

Všimnite si, že prezident Trump v prieskumoch naďalej vedie nad súčasným prezidentom Joeom Bidenom.

Radšej ako dať Američanom možnosť hlasovať za alebo proti bývalému prezidentovi, sú použité obvinenia, aby sa hlasovaniu zabránilo.

V súčasnosti obžalovali prezidenta Trumpa štyria ľavicoví prokurátori – traja štátni a jeden federálny.

Žiadajú súdy o urýchlenie zvyčajne pomalých súdnych procesov, aby zabezpečili, že bývalý prezident bude musieť byť počas volebného obdobia v roku 2024 nonstop prítomný v súdnych sieňach v Atlante, Miami, New Yorku a Washingtone.

Ich cieľom je zabrániť prezidentovi Trumpovi v predvolebnej kampani, keďže by musel čeliť štyrom ľavicovým prokurátorom, štyrom liberálnym sudcom a štyrom alebo piatim prevažne demokratickým porotám.

Všetky obvinenia majú však čoraz viac nádych kontroverznosti, ak nie až škandálu.

Prokurátorka z Georgie Fani Willisová viedla kampaň na základe sľubov, že dostane prezidenta Trumpa. Teraz čelí obvineniam, že trestné stíhanie zadala nekvalifikovanému právnikovi, zaoberajúcemu sa agendou náhrad škôd pri úrazoch  – svojmu súčasnému tajnému priateľovi, ktorému Willisová slušne platila a ktorý s ňou cestoval na drahé výlety.

Newyorská stranícka generálna prokurátorka Letitia Jamesová sa podobne uchádzala o funkciu na základe sľubov, že zničí prezidenta Trumpa.

Absurdne tvrdí, že prezident Trump nadhodnotil svoju nehnuteľnosť, ktorú dal banke do záruky. Banka pritom ochotne poskytla pôžičku, profitovala z nej a nemala žiadne výhrady vzhľadom na to, že bývalý prezident splácal istinu a úroky podľa dohody.

Manhattanský prokurátor Alvin Bragg je ešte zúfalejší. Teraz stíha prezidenta Trumpa za porušenie pravidiel financovania kampane spred takmer desiatich rokov, pričom tvrdí, že dohoda o mlčanlivosti s údajným sexuálnym stykom sa nejakým spôsobom považuje za porušenie pravidiel kampane.

Zvláštny federálny prokurátor Jack Smith tvrdí, že bývalý prezident by mal byť odsúdený za neoprávnené vyradenie tajných dokumentov po odchode z funkcie. V minulosti sa takéto spory o prezidentské dokumenty riešili byrokraticky.

Napríklad Biden po odchode zo Senátu a z funkcie viceprezidenta neoprávnene vyniesol tajné spisy a viac ako desať rokov ich skladoval na nezabezpečených miestach.

Všetci títo prokurátori sú bezvýhradne protitrumpovskí progresivisti.

Niektorí z nich komunikovali s právnikmi Bieleho domu aj napriek tomu, že Biden sa v novembrových voľbách pravdepodobne stretne s prezidentom Trumpom.

Niektorí prokurátori sami čelia kontroverziám, ak nie škandálom. Niektorí chcú zosynchronizovať svoje vleklé vyšetrovania a obvinenia, aby zabránili Trumpovmu úsiliu o znovuzvolenie.

Inokedy úsilie o zneškodnenie Trumpa vedie jeho súper, samotný Biden.

Prezidenta Trumpa označil za poburovateľa a vinníka z viacerých závažných zločinov proti demokracii – a to aj napriek tomu, že Bidenov vlastný generálny prokurátor vymenoval osobitného poradcu, ktorý má prezidenta Trumpa súdiť práve na základe týchto federálnych obvinení súvisiacich s demonštráciami zo 6. januára, čo je už dávno pasé, no Biden to stále pravidelne používa, aby zastrašil voličov.

Biden pravidelne očierňuje polovicu Američanov, ktorí podporili alebo volili prezidenta Trumpa a ktorí chcú zničiť demokraciu. Označuje ich ako extrémistov, „polofašistov“ a „pro-maga“ (make America great again – urobme Ameriku znova skvelou).

Čím viac však Biden a ľavica militarizujú súdny systém, aby zabránili prezidentovi Trumpovi kandidovať, a čím viac prezident Biden kričí a reve, že Trumpovi podporovatelia sú protiamerickí a protidemokratickí, tým viac prezident Trump v prieskumoch stúpa, zatiaľ čo prezident Biden klesá.

Ľavica si plne uvedomuje, že jej historicky bezprecedentné potláčanie demokracie zvyšuje popularitu prezidenta Trumpa. Ale ako narkoman sa nedokáže vzdať svojej závislosti od Trumpa.

Celkovo ľavica vytvára historické, antidemokratické precedensy, ktoré sa jedného dňa demokratom vrátia ako bumerang, ak republikáni vyhrajú novembrové voľby a budú nasledovať nový model demokratickej mimoprávnej politiky.

Demokrati rozbíjajú krajinu spôsobom, aký tu nebol od čias občianskej vojny – zrejme sú presvedčení, že demokracii sa nedá veriť, a preto sa musí obetovať ako cena za zničenie prezidenta Trumpa.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názormi autora a nemusia nevyhnutne odrážať názory The Epoch Times.

Pôvodný článok

Prečítajte si aj