V Anglicku vypukol naplno škandál so znásilňovaním neplnoletých dievčat (Komentár)
Článok pôvodne vyšiel na webovej stránke Sýr zdarma 7. januára 2025.
Ľavicová vláda v Anglicku odmieta zriadiť vyšetrovaciu komisiu, ktorá by sa zaoberala prípadom hromadného znásilňovania neplnoletých bielych dievčat gangmi mužov prevažne pakistanského pôvodu. Po tom, čo na problém upozornil Elon Musk, sa ním začala zaoberať väčšina britských médií. Vyjadril sa aj britský premiér.
Akýsi súhrn udalostí posledných dní v Anglicku. Zdroj všetkých informácií v odkaze na konci článku.
(1) Ako sa to začalo
V mnohých britských mestách znásilňovali gangy (prevažne pakistanských prisťahovalcov) neplnoleté biele dievčatá. Už v roku 2014 médiá informovali o škandále v meste Rotherham, kde bolo dlhodobo sexuálne zneužívaných 1 400 detí, a to vrátane dievčat vo veku 11 rokov. Úrady nezasahovali, pretože sa obávali obvinení z rasizmu. Podľa médií boli podobným spôsobom za posledné približne dve desaťročia postihnuté státisíce dievčat.
V meste Oldham zverejnili v roku 2022 správu o miestnych prípadoch znásilnenia v rokoch 2011 až 2014. Mesto spolu s miestnymi obeťami požiadalo britskú vládu, aby začala verejné vyšetrovanie, ktoré by sa zaoberalo dlhším obdobím. Na prelome rokov ministerka britskej vlády za Labouristickú stranu žiadosť mesta Oldham zamietla. Jej odmietnutie vyvolalo veľké pobúrenie a znovu otvorilo prípad sexuálneho zneužívania.
(2) Prvé reakcie
Viacero politikov z Konzervatívnej strany a strany Reform UK vyjadrilo svoje pobúrenie a niektorí požiadali začiatkom januára vládu listom, aby prehodnotila svoj postoj k zahájeniu verejného vyšetrovania, keďže sa jedná o vážny problém. Ďalšou požiadavkou bolo zverejnenie etnického pôvodu páchateľov vyšetrených prípadov.
(3) Platforma X
Hneď v prvý deň nového roka zverejnil Elon Musk na svojom účte na platforme X odkaz na dokumentárny film anglického nezávislého novinára Tommyho Robinsona, ktorý si v súčasnosti odpykáva 18-mesačný trest odňatia slobody za pohŕdanie súdom. Jeho film dokumentuje prípady hromadného znásilňovania dievčat pakistanskými gangmi a fakt, že úrady spáchané zločiny zámerne prehliadali alebo sa k nim stavali zhovievavo.
Elon Musk v ďalších dňoch zverejnil niekoľko ďalších príspevkov a Robinsonov film nanovo zhliadli desiatky miliónov ľudí. Kauza sa dostala na titulné stránky novín, do televízií a stala sa „udalosťou“ začiatku roka. Na sociálnych sieťach a v médiách sa znovu objavili informácie z minulosti, doplnené o nové poznatky.
(4) Premiér
Súčasný premiér britskej vlády Keir Starmer bol v rokoch, keď dochádzalo k hromadným znásilneniam, hlavným prokurátorom. Médiá upozornili, že v roku 2012 bol nútený priznať, že páchatelia unikli spravodlivosti, pretože úrady na čele s prokurátormi nebrali obvinenia dostatočne vážne.
Úrady sa rozhodli neobviniť členov gangu zo znásilnenia pre nedostatok dôkazov a následne zrušili vyšetrovania prípadov hromadného znásilňovania v Manchestri. V rozhovore z toho času Keir Starmer tiež uviedol, že „etnický pôvod páchateľov je témou“.
(5) Médiá
Médiá zverejnili v posledných dňoch rad článkov zaoberajúcich sa touto problematikou. Cez víkend vyšla v novinách výzva líderky opozície Kemi Badenochovej, v ktorej zopakovala požiadavku na zahájenie verejného vyšetrovania a upozornila na to, že postihnutými boli najzraniteľnejšie biele dievčatá z chudobnejších robotníckych rodín. „Išlo o priemyselné znásilňovanie“ gangmi mužov, z ktorých mnohí boli pakistanského pôvodu.
Maloleté dievčatá boli nútené k barbarským sexuálnym aktom, kedy ich znásilňovala skupina mužov súčasne, a ak sa bránili, boli kruto potrestané. Sociálni pracovníci navštívili islamskú oslavu svadby medzi páchateľom a jeho obeťou. Zúfalého otca, ktorý sa snažil zachrániť svoju dcéru a odviesť ju zo sídla gangu, zatkla polícia.
Vo svojom článku ďalej Kemi Badenochová opisuje, ako mestské úrady spolu s políciou zatajovali rozsah problému, aby nepoškodili vzťahy v multirasovej komunite. Alebo ako akademici a rôzne neziskové organizácie pripravovali správy, ktoré mali zakryť realitu. Problémy sa netýkajú len Anglicka, miestny denník upozorňuje na podobné problémy v Škótsku.
(6) Inštrukcie pre políciu
Gordon Brown bol britským premiérom za Labour Party v rokoch 2007 až 2010. V roku 2008 podľa svedectva bývalého policajného dôstojníka vydal pokyn, v ktorom nariadil polícii, aby nevyšetrovala násilné gangy, pretože „tie dievčatá sa samy rozhodli, aký život chcú žiť“. To je podľa bývalej policajtky dôvod, prečo Labour Party odmieta zahájiť komplexné vyšetrovanie.
(7) Zlyhanie štátu
V správe z roku 2022 sa uvádza, že úrady umožnili gangom odvádzať dievčatá zo sociálnych zariadení. Jedno zo svedectiev opisuje príbeh dievčaťa, ktoré utieklo z domu, pretože sa k nej nevlastný otec správal hrubo. Vo veku 12 rokov ju umiestnili do sociálneho zariadenia, kde jej zamestnanci umožnili stýkať sa s mužmi, ktorí jej dávali drogy a sexuálne ju zneužívali. Keď policajti zastavili auto, v ktorom ju muži odvážali, nezasiahli, hoci vedeli, že dievča je maloleté a že pochádza zo sociálneho zariadenia.
Etnický pôvod páchateľov nebol uvedený.
(8) Ako to médiá kryli
V roku 2020 uverejnil denník Guardian článok, v ktorom sa uvádza, že väčšinu gangov tvoria bieli muži, hoci bývalý minister v roku 2018 uviedol, že niektoré „štúdie poukazujú na možné nadmerné zastúpenie čiernych a ázijských páchateľov, ale nie je možné to vzťahovať na prípad násilných gangov“.
Podobných článkov vyšli desiatky.
Pozn. redakcie Sýr zdarma: Ministerstvo, ktoré je za niečo zodpovedné, vydá správu, v ktorej píše, že problémy v jeho zodpovednosti, na ktoré ľudia upozorňujú, neexistujú. Dôveryhodné médiá to uverejnia ako nespochybniteľný dôkaz, že ľudia šíria dezinformácie. Má to asi takú hodnotu, ako keď Rudé právo písalo, že podľa policajtov je Charta 77 podlá lož.
(9) Elon Musk vs. Veľká Británia
Elon Musk si vo svojich vyjadreniach nebral servítky pred ústa. Zverejnil najdesivejšie časti súdnych záznamov, ktoré podrobne opisujú znásilňovanie, a uviedol, že „skutočnosť je ešte horšia ako v najhorších predstavách“. Napísal, že britský premiér nesie zodpovednosť a mal by odstúpiť, pretože robí Británii hanbu.
Keir Starmer v pondelok vystúpil na verejnosti a povedal, že násilie páchané na deťoch je neodpustiteľné a že sa vždy snažil, aby boli zodpovední riadne potrestaní. Na záver povedal, že „tí, ktorí žiadajú verejné vyšetrovanie, naskakujú na platformu extrémnej pravice a to ovplyvňuje politiku, pretože solídna debata môže byť založená len na pravdivých faktoch“.
Pozn. redakcie: Sýr zdarma: To, že posledný premiérov citát, v ktorom naráža na extrémnu pravicu, nedáva veľký zmysel, nie je spôsobené prekladom.
(10) Vyjadrenie opozície
Tieňový minister spravodlivosti k tomu počas víkendu napísal: „V záujme udržania poriadku v multikultúrnej Británii štát považoval za potrebné, aby sa právo uplatňovalo selektívne. Po celé desaťročia boli tie najdesivejšie zločiny spáchané prevažne britsko-pakistanskými mužmi legalizované a aktívne utajované, aby sa zabránilo nepokojom.“
„Na právny štát sa zabudlo, aby sa udržal mýtus, že v rozmanitosti je naša sila, ale pritom boli zničené životy tisícov zraniteľných bielych dievčat z robotníckych rodín.“
„Táto otrasná aféra je posledným klincom do rakvy liberálov, ktorí sa stále držia tvrdenia, že Británia je úspešným príkladom integrácie.“
„Škandál sa začal s nástupom masovej imigrácie. Dovoz státisícov ľudí z cudzích kultúr, ktorí majú stredoveký prístup k ženám, nás priviedol až sem. Cudzinci, ktorí to majú na svedomí, musia byť deportovaní, žiadne ‚ak‘ alebo ‚ale‘. A úradníci, ktorí to kryli, musia ísť do väzenia za svoju hroznú zbabelosť.“
(11) Posledná prestrelka
Elona Muska v Británii napádajú za to, že sa mieša do vnútorných záležitostí krajiny. Pridal sa aj francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý ho obvinil z priameho zasahovania do volieb v rôznych krajinách sveta vrátane Nemecka.
Elon Musk reagoval otázkou, či majú na mysli napríklad fakt, že britská Labour Party plánovala pred americkými voľbami vyslať do USA sto dobrovoľníkov, aby pomohli Kamale Harrisovej. Alebo vyjadrenia Keira Starmera po smrti Georgea Floyda, kedy nepriamo označil Donalda Trumpa za rasistu.
Post scriptum
Pozn. redakcie Sýr zdarma:
Normálnou reakciou normálnych ľudí je po prvé veľké zdesenie nad osudom detí, ktoré si museli vytrpieť stredoveké zverstvá. Po druhé, pohoršenie nad tým, ako mohli úrady dovoliť, aby sa niečo také stalo. A po tretie, nezmieriteľné odhodlanie to vyšetriť a napraviť.
Reakciou progresívnej ľavice je upozornenie na nebezpečenstvo extrémnej pravice a obvinenia ľudí, ktorí problém vyniesli na svetlo, z nesprávneho konania. Osud dievčat? To sú vedľajšie náklady vznešenej ideológie, ktoré progresívnu ľavicu nezaujímajú.
Na záver potom frázy typu „solídna diskusia a pravdivé fakty“, ktorých jediným zmyslom je zrejme vyskúšať, čo si ľudia ešte nechajú trpieť. Ak by niekto chcel definovať kryštalické zlo, nemusí hľadať ďalej. Vyššie je totiž uvedená len tá znesiteľnejšia časť dostupných informácií.
Zdroje: (1) Rohterham (2) Dopis (3) Dokument Robinson (4) Premiér v minulosti (5) Kemi Badenoch a Škótsko (6) Inštrukcie polícii (7) Zlyhanie štátu (8) Guardian (9) Keir Starmer vyjadrenie a Súdny protokol (10) Opozícia (11) Macron a Labour Party
Prevzaté zo stránky syrzdarma.cz.
Názory vyjadrené v tomto článku sú názormi autora a nemusia vyjadrovať názory Epoch Times.
ZDIEĽAŤ ČLÁNOK