Nedeľa 24. novembra, 2024
Na snímke zľava poslanec Národnej rady SR Roman Michelko (SNS) a šéf poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš. (Zdroj: FB / Roman Michelko - poslanec NR SR / Michal Šipoš)

R. Michelko odmietol diskutovať s M. Šipošom z hnutia Slovensko

Poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS) nebude diskutovať so šéfom poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michalom Šipošom. M. Šipoš konštatoval, že sú ľudia, ktorí sa boja priamej konfrontácie s členmi hnutia. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12.

Poslanci hnutia Slovensko nie sú podľa R. Michelka schopní diskutovať. Verejnoprávne médiá majú podľa neho mať taký typ diskutujúcich, ktorí vedia diskutovať vecne. R. Michelko si tiež nemyslí, že diskusia s hnutím prispeje k zmierneniu spoločnosti. Poukázal na to, že aj niektoré opozičné strany sa dištancujú od diskusie s hnutím Slovensko.

M. Šipoš tento krok považuje za pokus o blokovanie a „vykázanie so všetkých relácií“. Poukázal na to, že v každej strane má niekto väčšie emócie a povie tvrdšie slová. Ohradil sa, že nikdy nebol v žiadnej diskusnej relácii vulgárny a nikoho fyzicky nenapádal.

Michelko predpokladá, že riaditeľ STVR by mohol byť zvolený v októbri

Poslanec R Michelko v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 uviedol, že generálny riaditeľ STVR by mohol byť zvolený v októbri. Kandidáti sa podľa neho budú riešiť až na septembrovej parlamentnej schôdzi.

V súvislosti s prijatím zákona o STVR R. Michelko zopakoval, že jeho cieľom bolo navrátenie verejnoprávnosti televízii. Diskusia o STVR bola podľa neho dostatočne dlhá. Prijatím zákona o STVR chce koalícia podľa poslanca Michala Šipoša politicky ovládnuť verejnoprávnu televíziu. Kritizoval tiež, že rozprava k vtedajšiemu návrhu zákona bola obmedzená.

Na tému lex atentát R. Michelko konštatoval, že obmedzovanie protestov pred domami politikov by malo byť v normálnej spoločnosti samozrejmosťou. Za problematické považuje ustanovenie o sankciách za priestupky, ale aj to, aby mali šéfovia parlamentných strán ochranku a tiež s vymedzením okruhu chránených osôb. M. Šipoš nesúhlasí s tým, že by úpravy v lex atentáte mohli prispieť k bezpečnosti a upokojeniu situácie v spoločnosti.

Prečítajte si aj