Sobota 23. novembra, 2024
Rečníci na seminári v Senáte Parlamentu ČR 13.3.2024. (senat.cz)
»

České osobnosti na pôde Senátu ocenili Epoch Times 

Dňa 13. marca 2024 sa vo Frýdlantskom salóniku Senátu Parlamentu Českej republiky uskutočnil seminár „Znalosť ústavných princípov ako predpoklad fungovania právneho štátu“. Na podujatí sa okrem iného diskutovalo o otázkach slobody prejavu, slobody tlače a prístupu k informáciám. Niektorí účastníci vyjadrili podporu činnosti našej českej edície denníka Epoch Times Česko a ocenili jej dokumentárne spravodajstvo o dôležitých súčasných udalostiach.

Na seminári, nad ktorým prevzala záštitu senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, sa zúčastnili Karel Janeček, matematik a podnikateľ, ktorý sa v súčasnosti profiluje ako „sociálny inovátor“, Aleš Gerloch, právnik a profesor Právnickej fakulty Univerzity Karlovej, a Robin Čumpelík, bývalý manažér krízovej komunikácie na Ministerstve priemyslu a obchodu ČR a zakladateľ mediálneho projektu Inovace republiky. V paneli hostí bol aj Milan Kajínek, vedúci redaktor českej edície denníka Epoch Times.

„Epoch Times je dnes jedným z najslobodnejších médií na svete. To, čo tu bolo povedané, nie sú nejaké hlúpe farebné obrázky. Sú to v podstate návody na to, čo treba študovať a čo by si mal každý náš poslanec a senátor naštudovať,“ reagoval Čumpelík na prezentáciu, v ktorej sa premietala séria dokumentárnych filmov, ktoré Epoch Times pripravili v spolupráci s televíziou NTD.

Seminár na tému Znalosť ústavných princípov ako predpoklad fungovania právneho štátu, Senát ČR, 13. marca 2024. (Senat.cz)

„V ich (politickom) klube by sa mali prezentovať jednotlivé snímky, aby sa nad tým aspoň zamysleli, pretože oni (zákonodarcovia) sú tu pre nás, nie my pre nich,“ povedal Čumpelík. „Oni sú našimi služobníkmi, takže si želám, aby sa to k nim dostalo.“

„Chcel by som tiež podporiť Epoch Times a ich spravodajstvo. Videl som aj ich dokument o ESG (Tieňový štát) a odporúčam ho,“ povedal Karel Janeček a upozornil na ďalší vývoj v USA, ktorý sleduje.

„Toto stretnutie je pre mňa jedným z takých ostrovov zdravého rozumu,“ povedal finančný poradca Milan Loprais, ktorý sa seminára zúčastnil ako divák a využil možnosť vystúpiť.

„Celé popoludnie si kladiem otázku, čo môžeme urobiť, aby sa do verejného priestoru dostalo viac ľudí ako profesor Gerloch, viac politikov ako pani senátorka Hamplová, viac vizionárov, mysliteľov ako pán Janeček, viac novinárov a redaktorov ako pán Kajínek a pán Čumpelík s ich projektmi Inovace republiky či Epoch Times,“ povedal Loprais.

Aby sa situácia v spoločnosti pozitívne zmenila, musia podľa Lopraisa „tí, ktorí mlčia, prestať mlčať a tí, ktorí sa otáčajú k problémom chrbtom, sa musia prestať otáčať chrbtom a po malých krôčikoch aspoň začať niečo robiť“.

Pôvodný článok

Prečítajte si aj